PAŹDZIERNIKOWE BONUSY DLA CZYTELNIKÓW

P1010003Zgodnie z obietnicą złożoną na początku października - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, klasy które najczęściej odwiedzały bibliotekę i wyróżniły się ilością wypożyczonych książek /w tym wypożyczeń pozalekturowych/ otrzymają talony miłosierdzia – DZIEŃ BEZ PYTANIA. Są to klasy 7c i 3dG, talonik należy wykorzystać w listopadzie, po demokratycznym uzgodnieniu terminu na forum klasy w porozumieniu z wychowawcą.

Czytaj więcej...

„STROFY NA SZCZEGÓLNE OKAZJE”

P1010084mW codziennej prozie życia nie mamy miejsca i czasu na poezję, a może by tak co jakiś czas chociaż od Wielkiego Święta?... Załączone wiersze zapraszają do „namysłu nad sobą i nami wrzuconymi w istnienie”/ zacytowane z opisu tomiku „Wpis do ksiąg wieczystych” Janusza Szubera/. Tych kilka wierszy różnych autorów to nie jakiś optymalny wybór, ale subtelna prowokacja – może ktoś zechce dołączyć swoje ulubione strofy do okolicznościowego zbiorku i prześle tytuł/autora na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wiersze - kliknij i pobierz

WIECZORKI LITERACKIE

Nasz marketing biblioteczny: Pasję narzekania zamieniamy na pasję czytania :)

Takie motto towarzyszyło kolejnemu spotkaniu, które odbyło się 26.10.2018, co wcale nie znaczy, że nie można było ponarzekać: a to na zły przekład, a to że autor pisze na akord i mniej się stara, a to, że mamy po jednym egzemplarzu najbardziej poszukiwanych książek, ale w zamian za to jest więcej tytułów do wyboru… Wśród takich tytułów są ponadczasowe pozycje: „Droga do Zielonego Wzgórza” - prequel do bestsellera wszech czasów „Ani z Zielonego Wzgórza” i kolejny tom Jeżycjady /22/ „Ciotka Zgryzotka” – rozśmiesza, podnosi na duchu, skłania do myślenia i sprawia, że chce się radośnie żyć, pomimo wszelkich zgryzot.

Czytaj więcej...

„NASTOLETNIE WYZWANIE A KSIĄŻKOWE WSPOMAGANIE”

bibl mNawiązując do wcześniejszej informacji, Biblioteka/Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów ogłasza całoroczny konkurs motywujący do propagowania beletrystyki młodzieżowej na lekcjach wychowawczych … i nie tylko.

W załączeniu „Konkursowy niezbędnik” i przypomnienie „Podręcznej Apteczki Literackiej”.

Wizyta w naszej aptece to punkt wyjścia do działania na rzecz zarażania bakcylem czytania - zapraszamy :)

Plakat – pobierz

Czytaj więcej...

„Rodzinne wkręcanie w czytanie…”

Najtrudniejszy pierwszy krok – 12.10.2018 odbył się pierwszy wieczorek literacki dla rodziców z dziećmi w młodszym wieku szkolnym/przedszkolnym. Wprawdzie wieczorki z założenia mają formułę kameralną, ale zapewniamy, że mamy więcej filiżanek:)

Czytaj więcej...