Z książką w tle i w roli głównej…

To za sprawą książek spotkałyśmy się po raz pierwszy we wrześniu 2009 roku i tak co miesiąc … 28 września rozpoczął się dziesiąty rok. Można powiedzieć, że pomysł ten zrodził się z zazdrości, że młodzież ma już od lat takie spotkania no i tym razem to brzydkie uczucie ładnie zaowocowało – wychodząc z okołoczytelniczą działalnością kulturalną do środowiska lokalnego, można było formalnie powołać do życia stowarzyszenie/organizację pożytku publicznego, wzbogacając nazwę tak, by była uniwersalna niezależnie od wieku pasjonatów książki: Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki”.

Czytaj więcej...

PAŹDZIERNIKOWE BONUSY DLA CZYTELNIKÓW

PAŹDZIERNIKOWE BONUSY DLA CZYTELNIKÓW

PLAKAT

STATYSTYKA IX 2018

Plus/minus 90 % wypożyczeń na początku roku szkolnego to lektury … tak więc przyszli, bo musieli, a my chcemy, żeby chcieli :)

Prosimy zatem o zapoznanie się ze szczegółami na plakacie, rzut oka na wykres i skorzystanie z nowej propozycji – popołudniowy dyżur biblioteki w każdą środę w godzinach 14.00 – 17.30.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Głośnego Czytania

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas 1a i 1b z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książek "Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej i "Opowiadania z piaskownicy" Renaty Piątkowskiej, czytanych przez swoich rówieśników oraz Panią Krystynę Berdysz. Żywimy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do częstszego czytania książek i odwiedzania biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

Konkurs - "ORZEŁ BIAŁY NA PRZESTRZENI DZIEJÓW – CHRONOLOGIA"

"ORZEŁ BIAŁY NA PRZESTRZENI DZIEJÓW – CHRONOLOGIA" WYSTAWKA/KONKURS

P1010048mWłączając się w cykl szkolnych przedsięwzięć edukacyjno - wychowawczych związanych ze 100 - leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, biblioteka proponuje udział w konkursie, w oparciu o wystawkę przygotowaną w formule konkursowej.

Szczegóły w załącznikach.

Czytaj więcej...

Wieczorki literackie

Sezon wieczorków literackich 2018/19 rozpoczęty – wysyp Absolwentów

W ramach środowiskowej, okołoczytelniczej działalności kulturalnej Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów, 21 września odbyło się spotkanie - pierwsze w nowym roku szkolnym, w nowej siedzibie i u progu pełnoletności. Comiesięczne wieczorki dobrną we wrześniu przyszłego roku do „18” (wliczając okres działalności Stowarzyszenia jako grupy nieformalnej – 8 lat i jako organizacji pożytku publicznego – dziewiąty rok). Cieszy więc bardzo fakt, że zawitali absolwenci SP 1 i G1 różnych roczników, dzięki którym „wieczorkowy biznes” tyle lat się kręci.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. PODRĘCZNA APTECZKA LITERACKA