Promocja zdrowia

Lekcja w kl. 4 b

Dnia 17 listopada 2014 r. uczniowie klasy 4b w ramach godziny wychowawczej przedstawili przygotowane przez siebie stworki owocowo – warzywne. Zajęcia miały na celu propagowanie zdrowego odżywiania się oraz rozwijanie wśród uczniów świadomości tego, co jemy w myśl zasady: „W Zdrowym Ciele, Zdrowy Duch”.

Czytaj więcej...

Dzień Promocji Zdrowia

Regularne "zażywanie Ruchu" wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycję, ale także pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Niestety, mimo tych korzyści wiele osób preferuje raczej bierny tryb życia twierdząc, że sport nie jest dla nich. Możliwe jest jednak takie dobranie ćwiczeń, aby móc czerpać z nich przyjemność, zrelaksować się i zyskiwać zarówno korzyści zdrowotne jak i emocjonalne.

Czytaj więcej...

Jesienny festiwal owocowo - warzywny

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się święto owoców i warzyw, czyli "Jesienny festiwal owocowo-warzywny”.

Była to już trzecia edycja. Uroczystość ta miała na celu promocję zdrowego stylu życia, a zwłaszcza zdrowego i smacznego odżywiania się.

Czytaj więcej...

Konkurs "Jarzynowa kukiełka"

18 października 2012 r. odbył się w oddziale przedszkolnym „0A” konkurs na „Jarzynową kukiełkę”, którego organizatorem była Magdalena Hetman-Rakoczy.

Celem konkursu było m. in. rozwijanie wyobraźni i kreatywności podczas tworzenia warzywnych kukiełek. Dzieci pod kierunkiem rodziców wykonały przepiękne, ciekawe i niezwykle zabawne prace. Wykazały się przy tym pomysłowością i oryginalnością wprawiając w zachwyt koleżanki i kolegów, a także jury konkursowe.

 

 

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

Zdrowy Pokaz Mody

8. kwietnia 2014 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, w szkolnej auli odbył się „Zdrowy Pokaz Mody”. Był to program artystyczny mający na celu zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę prowadzenia zdrowego stylu życia: zwiększonej aktywności fizycznej, dbanie o higienę osobistą i prawidłowe odżywianie.

Czytaj więcej...