Nasze sukcesy

KONKURS NA NAJLEPSZEGO ANGLISTĘ W POWIECIE

14 marca w SP nr 1 w Sanoku odbyła się VII edycja konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Konkurs skierowany był do uczniów dawnych szkół gimnazjalnych oraz uczniów klas 7 i 8, a jego cele to, między innymi, rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów,

Uczennica naszej szkoły WIKTORIA PŁAZIAK z kl.3d G odniosła wielki sukces zostając laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu.

Przez kilka miesięcy Wiktoria zmagała się z trudnymi zadaniami oraz wymaganiami postawionymi przez Organizatora przechodząc przez trzy etapy Olimpiady, podczas których rozwiązywała testy gramatyczno-leksykalne online, nagrała filmik na zadany temat oraz odbyła rozmowy przez komunikator Skype z wykładowcami WSJO.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

Zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach do lat 16-18, które odbyły się w dniach 8 -16.03.2019 r. w Szklarskiej Porębie.

Maciek Czopor startował w grupie do lat 16 (czyli jako rocznik młodszy), w której brało udział 50 zawodników. Maciek zdobył 6 pkt. z 9 (5 rund wygrał, 2 zremisował i 2 przegrał). Ostatecznie zajął 4 miejsce, natomiast w swoim roczniku był pierwszy.

Czytaj więcej...

Sukcesy historyczne naszych uczennic

cloud28 lutego w Sanockim Domu Kultury został rozstrzygnięty VIII Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność” organizowany przez Sanocki Klub Gazety Polskiej, który patronatem objęli: posłowie na Sejm RP Piotr Babinetz i Piotr Uruski, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, starosta sanocki Stanisław Chęć, burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski oraz Adam Drozd, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Czytaj więcej...

Turniej Szachowy

Zakończył się 10 - rundowy turniej, który był rozgrywany na Górze Św. Anny!

Rewelacyjny wynik osiągnął Maciej Czopor, który wygrał turniej A!

Na Górze Św. Anny rozegrano już 12. Międzynarodowy Turniej Szachowy!

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych

W dniach 19-30.10.2018 r. w Grecji odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych. Maciek startował w grupie do lat 14, w której wzięło udział 135 zawodników z całego świata.

Pierwszą partię zagrał z zawodnikiem z Grecji Stamatiou Rodolfos (remis), druga runda z Hiszpanem Ruiz Buendia Miguel (wygrana), trzecia z zawodnikiem z Białorusi Runets Ivan (remis), czwarta - Bułgar Karadzhov Ivan (wygrana), piąta - zawodnik z Indii Raja Rithvik R (remis), szósta - zawodnik z Chin Huang Renjie (przegrana), siódma Grek - Gavriil Odysseas Panagiotis (przegrana), ósma runda - zawodnik z Anglii Ilia Misyura (wygrana), dziewiąta - Francuz Bassini Emile (przegrana), dziesiąta runda zawodnik z Łotwy Horobrijs Daniils (wygrana), jedenasta zawodnik z Izraela Yegor Stolyarsky (wygrana).

Czytaj więcej...