Nasze sukcesy

Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych

W dniach 19-30.10.2018 r. w Grecji odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach klasycznych. Maciek startował w grupie do lat 14, w której wzięło udział 135 zawodników z całego świata.

Pierwszą partię zagrał z zawodnikiem z Grecji Stamatiou Rodolfos (remis), druga runda z Hiszpanem Ruiz Buendia Miguel (wygrana), trzecia z zawodnikiem z Białorusi Runets Ivan (remis), czwarta - Bułgar Karadzhov Ivan (wygrana), piąta - zawodnik z Indii Raja Rithvik R (remis), szósta - zawodnik z Chin Huang Renjie (przegrana), siódma Grek - Gavriil Odysseas Panagiotis (przegrana), ósma runda - zawodnik z Anglii Ilia Misyura (wygrana), dziewiąta - Francuz Bassini Emile (przegrana), dziesiąta runda zawodnik z Łotwy Horobrijs Daniils (wygrana), jedenasta zawodnik z Izraela Yegor Stolyarsky (wygrana).

Czytaj więcej...

BIEGI PRZEŁAJOWE - MISTRZOSTWA

Dwa medale SP1 w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych.

Szkoła Podstawowa nr 1 z Sanoka, jako najlepsza w klasyfikacji sportowej za rok 2017/2018, z przytupem rozpoczęła tegoroczne rozgrywki. 24 października w Kolbuszowej w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych zdobyła dwa medale.

W Igrzyskach Dzieci złoty medal w kategorii chłopców i srebrny w kategorii dziewcząt. O włos od medalu byli starsi chłopcy startujący w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, zajmując 4 miejsce (opiekun: Piotr Zagórski).

Czytaj więcej...

Sukces taneczny Tosi

GRACJA Krosno w dniu 28.09.2018 r. w Opolu Lubelskim wytańczyła vice Mistrzostwo Polski Formacji Tanecznych w tańcach latynoamerykańskich w kategorii do lat 12-u.Formacja zdobyła swój kolejny medal - tym razem srebrny.

Wśród 7 - u tańczących w GRACJI Krosno par była uczennica 5e klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku - Antonina (Tosia) Smolińska.

Gratulujemy!

Finał wojewódzki w konkursie „Baw się z nami”

Dnia 08.06.2018 r. na Orliku przy naszej szkole odbyły się zawody rejonowe w konkursie „Baw się z nami”. Po zaciętej walce ze Szkołą Podstawową z Jasienicy Rosielnej i SP 2 NSS z Ustrzyk Dolnych nasi zawodnicy zwyciężyli i uzyskali awans do finału wojewódzkiego.

Finał wojewódzki odbył się tradycyjnie w Głogowie Małopolskim (13.06. 2018) na tamtejszym Orliku.

Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół – mistrzów poszczególnych rejonów. Pogoda sprzyjała młodym zawodnikom. Walka trwała do ostatniej konkurencji i to po niej nasza drużyna wskoczyła na medalowe miejsce, wyprzedzając SP 7 z Krosna, z którą przegraliśmy w poprzednim roku również trzecie miejsce.

Czytaj więcej...

Finały wojewódzkie w czwórboju lekkoatletycznym

29.05.2018 r. w Rzeszowie odbyły się finały wojewódzkie w czwórboju la dziewcząt. Dzień był ciepły i słoneczny a nasza drużyna w składzie J. Mandzelowska, M. Fineczko, M. Wiejowska, S. Kusiak, A. Jadczyszyn, M. Popiel i rezerwowa O. Pawlus, w dobrych humorach przystąpiły do rywalizacji.

Czwórbój lekkoatletyczny składa się z biegu na 60m, rzutu piłeczką palantową, skoku w dal i biegu na 600m. Trzeba być bardzo wszechstronnym, aby poradzić sobie z wszystkimi konkurencjami.

Czytaj więcej...

Finał Wojewódzki w pływaniu ID

W Krośnie odbył się Finał Wojewódzki w pływaniu ID. Bardzo dobrze spisały się nasze sztafety 6x25 m. st. dow. zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Sztafeta dziewcząt w składzie:

Amelia Jadczyszyn, Gabrysia Stokłosa, Martyna Popiel, Ania Szczerba, Weronika Panek, Sabina Niżnik, Milena Fineczko (rez.) zajęły 5-te miejsce z wynikiem 1:41,50.

Chłopcy uzyskali 9-ty wynik z czasem 1:38,40 a sztafetę tworzyli:

Czytaj więcej...